۶ نکته‌ی مهم که قبل از خرید گوشت‌کوب برقی باید در نظر بگیرید

۶ نکته‌ی مهم که قبل از خرید گوشت‌کوب برقی باید در نظر بگیرید

6 نکته‌ی مهم که باید برای خرید گوشت‌کوب برقی بدانید

گوشت‌کوب برقی یکی از وسایلی است که در نگاه اول نیاز چندانی به آن پیدا نخواهید کرد اما وقتی به کاربردهای مختلف آن فکر می‌کنید متوجه می‌شوید که لازم است حتما یکی از آن‌ها را بخرید. بعضی از گوشت‌کوب‌های برقی همراه خود سر همزن و مخزن آسیاب هم دارند و با انتخاب آن می‌توانید دور خرید آسیاب و همزن دستی را خط بکشید. اما در این بازار پر زرق‌وبرق چه محصولی برای شما مناسب‌تر است؟

در این مطلب می‌خواهیم از نکات مهمی که باید برای خرید گوشت‌کوب برقی به آن‌ها توجه کنید بگوییم و با هم چند مدل از پرفروش‌های بازار را هم بررسی کنیم. پس اگر قصد خرید دارید این مطلب را با دقت بخوانید.

۶ نکته‌ی مهم که لازم است برای خرید گوشت‌کوب برقی بدانید

گوشت‌ کوب برقی چیست

اگر قبل از خرید مواردی که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم را بررسی کنید، می‌توانید بهترین گوشت‌کوب برقی بازار را که برای رفع نیازهای شما مناسب است به راحتی پیدا کرده و بخرید.

۱. قدرت موتور

شاید بتوان گفت مهم‌ترین موضوع در گوشت‌کوب برقی قدرت موتور آن است. قدرت موتور محصولات موجود در بازار از ۱۰۰ وات تا ۵۰۰ وات متغیر است و شما باید براساس کاربردی که از این کالا انتظار دارید، یک قدرت موتور را انتخاب کنید.

اگر قرار است غذاهای پخته را با هم مخلوط کنید و به یک بافت یکدست برسید، مثلا سوپ یا فرنی آماده کنید، گوشت‌کوب برقی با قدرت موتور بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ وات برایتان کاملا مناسب است. اما اگر قصد خرد و له کردن مواد یخ‌زده یا سفت را دارید باید مدل هایی با قدرت موتور بیشتر از ۲۵۰ وات را انتخاب کنید.

۲. سرعت

گوشت‌کوب‌های برقی با تنظیمات سرعتی مختلف تولید شده‌اند و تنوع آن‌ها بین ۱ تا ۶ سرعت است. تعداد سرعت‌های مختلفی که در یک محصول وجود دارد تاثیر مستقیمی روی قیمت آن‌ها می‌گذارد. پس بهتر است علاوه بر توجه با کاربردی که از محصول انتظار دارید، به بودجه‌تان هم توجه کنید و براساس آن یک محصول با تعداد سرعت‌های قابل تنظیم بخرید.

۳. جنس پایه و میله

پایه‌ی گوشت‌کوب برقی، یا همان قسمتی که در دست می‌گیرید، باید از جنس مقاوم ساخته شده باشد تا در اثر استفاده آسیب نبیند. معمولا این بخش از جنس استیل ضدزنگ، پلاستیک یا ترکیبی از هر دو ساخته می‌شود. پایه‌ی پلاستیکی عمر کمتری دارد و طبیعتا پایه‌ی فلزی مقاوم‌تر است. همچنین بخش میله و سر گوشت‌کوب برقی هم بهتر است از استیل ضدزنگ ساخته شده باشد تا در مجاورت مواد غذایی و رطوبت آسیب نبیند.

۴. جنس تیغه

تیغه‌های گوشت‌کوب برقی در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند و می‌توانند کیفیت ظاهری غذایی که آماده می‌کنید را تعیین کنند. هرچه تیغه بلندتر باشد و به صورت پرسی قرار گرفته باشد، عملکرد گوشت‌کوب بهتر خواهد بود.

۵. طراحی ظاهری

طراحی پایه‌ی ارگونومیک، دسترسی آسان به تمام دکمه‌ها و سهولت در نگهداری آن عواملی هستند که کار با یک گوشت‌کوب برقی را راحت می‌کنند. پس در زمان خرید حتما یک بار محصول را در دست بگیرید و ببینید آیا کار کردن با آن آسان است یا نه.

۶. وزن

راحت‌ترین حالت کار با گوشت‌کوب برقی، نگه داشتن آن در یک دست و له کردن مواد غذایی است. پس باید به دنبال محصولی باشید که سبک یا با وزنی مناسب باشد که بتوانید با یک دست آن را نگه دارید. همچنین این نکته را فراموش نکنید که اگر محصول سنگین باشد در زمان کار کردن با آن خیلی زود خسته می‌شوید و ادامه‌ی کار برایتان آزاردهنده می‌شود.

مشکلات رایج در گوشت‌کوب برقی

مشکلات رایج در گوشت‌کوب برقی

گوشت‌کوب برقی هم مثل هر وسیله‌ی دیگری ممکن است در اثر اتفاقات مختلف یا روش استفاده‌ی اشتباه، دچار مشکل شده و خراب شود. این وسیله‌ی برقی مشکلات رایجی دارد که اغلب استفاده کننده‌ها ممکن است با آن مواجه شوند. در این بخش مشکلات رایج را با هم بررسی می‌کنیم. بهتر است برای رفع تمام این مشکلات، دستگاه را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید تا مشکل را برطرف کند.

علت روشن نشدن گوشت‌کوب برقی:

 • نوسانات برق
 • وجود گرمای بیش از حد در موتور یا سوختن آن
 • ضربه خوردن به بدنه‌ی دستگاه
 • استفاده از ظرف‌های غیر استاندارد
 • آلودگی و کثیفی بدنه‌ی موتور

علت صدا دادن گوشت‌کوب برقی:

 • آب شدن تمام یا بخشی از کوپل‌ها
 • وجود مشکل در گیربکس یا خراب شدن آن
 • وجود مشکل در موتور دستگاه

بررسی‌های اولیه بعد از بروز مشکل در گوشت‌کوب برقی

بررسی‌های اولیه بعد از بروز مشکل در گوشت‌کوب برقی

اگر مشکلات بالا برای دستگاه شما ایجاد شد ابتدا این چند مورد را بررسی کنید و اگر مشکل حل نشد، آن را به دست تعمیرکار بسپارید.

 • سلامت کلید خاموش و روشن را بررسی کنید.
 • سلامت کابل برق را بررسی کنید.
 • سلامت دوشاخه را بررسی کنید.
 • دستگاه را به یک پریز دیگر وصل کنید.
 • سلامت فیوز دستگاه را بررسی کنید.
 • اگر در امور فنی سررشته دارید بدنه‌ی موتور را باز کنید و داخل آن را تمیز کنید. در غیر این صورت اصلا به فکر باز کردن بدنه نباشید.
 • وضعیت ظاهری تیغه‌ها را بررسی کنید که کج نشده باشند یا مواد غذایی بین آن‌ها گیر نکرده باشد.

کارهای ممنوعه با گوشت‌کوب برقی

انجام این کارها با گوشت‌کوب برقی ممنوع است. البته اگر دوست دارید دستگاه شما خیلی سریع آسیب ببیند می‌توانید همه‌ی این کارها را انجام دهید!

 • مخلوط کردن مایعات داغ
 • استفاده از کارد یا چنگال در کنار گوشت‌کوب برقی برای هم زدن مواد